Ett inlägg om en tillfällig stängning.
Även idag är det lite stängt här, troligtvis endast under förmiddagen. Bland annat blir jag intervjuad – inte för ett jobb, utan för mina åsikter i en viss fråga – av Radio-Tomas.

Förkylning, Kungen? Nej, det är bara ett svepskäl!
Och framåt eftermiddagen flyger jag till Himlen för att fira vår 19-åring! En dag av kontraster, verkligen.
Vad består din dag av??? Skriv gärna några rader och berätta, så jag har nåt kul att läsa i stället för alla nej jag får!
Livet är kort.
God morgon, sitter på bussen till jobbet, det händer inget speciellt idag. En vanlig dag bara. Jo, jag skippa grönsaker på mackan idag, var så sen till bussen 🙂
Jag saknar vanliga dagar så otroligt mycket… Men se grönsaker på mackan har jag inte skippat sen vi var hos dig! 😛
Jag ska med morsan till vårdcentralen. Skitkul för dig att läsa, men inte så kul för mig!
All min sympati!!!
Tack, tack!!! Det gick riktigt bra. Hon har lågt blodtryck och ska sluta med blodtrycksmedicinen hon fick för sitt HÖGA blodtryck för ett tag sedan. Det blev lite FÖR bra, tydligen.
Nu är jag tillbaka på jobbet igen. Ikväll ska jag tvätta ett par maskiner och göra…inget mer, tror jag.
Skönt att det var nåt lättåtgärdat med Anita! Ungefär samma som med min mamma.