Idag är jag lite bitsk, dårå. Det kanske du upptäckte när du läste föregående inlägg..? Därför är dagens val av strumpor extra passande:
Bitsk som en krokodil!
Men vad har DU för strumpor på dig idag? Vilket humör är DU på???
12 februari 2011 av Tofflan
Idag är jag lite bitsk, dårå. Det kanske du upptäckte när du läste föregående inlägg..? Därför är dagens val av strumpor extra passande:
Bitsk som en krokodil!
Men vad har DU för strumpor på dig idag? Vilket humör är DU på???
Svarta med vita stjärnor!!! Vit snöstjärna?? inte vill jag att det ska komma mer snö!!!
Ja ja ja, säg nu som det är, du VILL ha mer snö! Massor av snö! Och kyla! *retas* 😆
Inga!
Fördelen med att vara sjuk är att jag slipper strumpor. Perfekt för en barfotatjej som jag.
Trots att huvudet är fullt av snor så känner jag mig ganska glad. Solen skiner och jag ligger fortfarande i sängen =)
Men nu är det dags att fixa kaffe.
Kram raring!
ps. dagens färg är den värsta jag vet.
Skönt att du ser nåt positivt med att vara sjuk… Hoppas sonen pysslar om dig rejält!!!!!!!!
Här skiner också solen – obarmhärtigt på alla dammråttor. (Jag som hade tänkt strunta i att städa idag, för jag dammsög hos Anna i torsdags…) Men jag ska sticka över till Tokerian och få lite ljus och luft – och sen kanske jag… inte städar utan pusslar!
Ja orange är inte fint, men jag är så trött på det vita! 😀
KRAM!
En svart strumpa med katt, en svart strumpa med pirat. Man skulle kunna analysera det på ganska intrikata vis, eller så erkänner man att ”jag är trött och bara slet till mig något att ha till morgonrocken innan jag duschar och klär på mig på riktigt”
😉
AHA! Ingen schitzofreni på gång alltså?
De fina Ior-strumporna ligger till sig i lådan. Det ska komma några sämre dar och jag sparar dem till dess! 😀
Lite seg och frusen och strumplös.
Men frusen… Ska du inte ha en liten strumpa på foten dårå?
Jag har inga strumpor på mig, bara tofflor (!),för… jag tänker inte ens klä på mig idag , för… jag känner mig så låg, för…jag har NIKOTINABSTINENS! Och så har jag ramlat dit, tände en cig. Visserligen drog jag bara två bloss, det smakade fan, men att det ska vara så jädrans svårt att låta bli!
Pussel kanske skulle vara bra sysselsättning när man (jag) är rastlös och klättrar på väggarna? Fast det verkar ju vara lite farligt för hälsan… Hur mår du nu, bättre hoppas jag ?!
Kram!
Tofflor är bra att ha på fötterna, men cigg är INTE bra att ha i munnen! Ajsan bajsan! Bra att det smakade f*n! Prova pussel i stället – ja inte att ha i munnen utan att lägga. Men undvik bananer!
Det är nog min yrsel som spökar, jag börjar tillfriskna!
Kramen!